Štěky Yaku

taneční lektorka, organizátorka tanečních a uměleckých akcí (zpět na další lektory ConnectLabu)

(english below)

Štěky tančí už od 4 let a to jak základy baletu, tak společenské tance a postupně našla cestu k tancům z latinské ameriky (tango, zouk, kizomba, salsa, forró, swing...) Zpívá, věnuje se hudbě, ráda maluje, tvoří a věnuje se grafice.

Argentinské tango poprvé potkala v roce 2006. Jak popisuje, tak skutečné pochopení tohoto tance přišlo o nějaký ten rok později až po její dramatické nemoci. Nemoc ji potkalai v roce 2007, kdy se musela znovu učit chodit a mluvit, Bojovala s obyčejným krokem, a stabilitou, nemohla se vyjádřit slovy a prognóza byla velmi špatná. V tu chvíli ji zachránil právě tanec - tango, přes který ji taneční parnteři opět naučili komunikovat a chodit, kdy pochopila sílu tanečního obětí.

Absolvovala cestu za šamany v Jižní Americe za léčbou těla i duši. A v následujících letech každý rok jezdila so koléby Argentinského tanga - Buenos Aires, kde se učila od těch nejlepších mistrů.

Štěky začala vyučovat argentinské tango v Brně a postupně založila taneční školu Tangolab Štěky, kterou následovalo ConnectLab studio (nejen pro tanečníky, ale všechny umělce).  V Buenos Aires a Rosariu, kam od roku 2010 pravidelně jezdí, mohla vidět použití argentinského tanga i v širších a hlubších rozměrech. navštívila nejen tradiční školy, ale i léčebné instituty pro lidi s roztroušenou sklerózou a psychickými problémy, kde právě tango bylo používáno jako terapie.

Štěky založila v Brně také mezinárodní festival Abrazo de Brno a pravielné lokální taneční tango akce (milongy).  A každé léto pořádá setkání tanečníků Tango Chalupu na vysočině.

Toto krásné foto se podarilo vytvořit s tanečním partnerem Petrem truhlářem. Více o tanečních kurzech: TangoLab Štěky

Podívejte se na video s tanečním partnerem Joel Corea z ragentiny na festivalu Abrazo de Brno 2017.

Více videí na kanálu TangoL"ab

Štěky můžete sledovat i na jejím Instagramu .....

ENGLISH:

Štěky has been dancing since the age of 4, she started with basics of ballet and ballroom dancing, later on she started with dances from Latin America (tango, zouk, kizomba, salsa, forró, swing ...) She loves music, singing, she likes also to paint, create graphics.


She first met Argentine tango first time in 2006. As she describes, the real understanding of this dance came some year later after her dramatic illness. Her disease started in 2007, when she had to learn to walk and talk again. At that moment, she was saved by dance - tango. Her dance partners taught her to walk and communicate again through dancining in ambrace.

She completed a journey to shamans in South America for the treatment of body and soul. And in the following years, she rode every year from the cradle of Argentine Tango - Buenos Aires, where she learned from the best masters.

Štěky started teaching Argentine tango in Brno and gradually founded the Tangolab Štěky dance school, which was followed by the ConnectLab studio (not only for dancers, but all artists). In Buenos Aires and Rosario, where she has been going regularly since 2010, she could see the use of Argentine tango in a wider and deeper dimension. She visited not only traditional schools, but also treatment institutes for people with multiple sclerosis and mental health problems, where tango was used as therapy.

Štěky also founded the international festival Abrazo de Brno in Brno and regular local dance tango events (milongas). And every summer he organizes a meeting of dancers  "Tango Chalupa"  in the highlands.

2019 Connect Lab | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky