Co je Brazilské FORRÓ? Tanec radosti...

13.04.2020

Že jste nikdy o tomto tanci neslyšeli? Tento živý brazilský tanec si určitě zamilujete. Naleznete zde několik videí, ale také se zde dozvíte více o tomto tanci, který má v zahraničí  velkou popularitu nejen mezi mladými lidmi a velmi často se tančí v Brazílii během festivalů.

Brazílie, největší latinskoamerická země, nabízí vedle mimořádně zajímavé přírody také bohatou kulturu, která vznikla míšením vlivů indiánských, evropských a černošských. Výraznou roli hraje v brazilské kultuře hudba: instrumentální, zpívaná i tanec.

Radostný tanec Forró je nejoblíbenější žánr hudby a tance v brazilském severovýchodě, do té míry, že historicky "jít do Forró" znamenal prostě jít na party nebo jít ven. Pokud jde o hudbu, je založena na kombinaci tří nástrojů ( akordeon , zabumba a triangl).

Mísí v sobě evropské, africké a původní jihoamerické vlivy. Teorie o původu Forró hudby (běžně nazývané Pé-de-Serra) je, že to vzniklo na farmách a plantážích v Ceará a po celé severovýchodní Brazílii , kde farmáři a dělníci zpívali ke své práci u krav a na polích.

Luiz Gonzaga "Král Baião" který proměnil rychlý styl Baião do sofistikovanější rytmu rozšířil Forró po severovýchodní Brazílii a ovlivnil následné rozšíření i na jihovýchod Brazílie, V pozdějších letech, forró dosáhlo popularity v celé Brazílii, a to především ve formě pomalejšího žánru známého jako xote,

V zahraničí, ale už i u nás si Forró získává stále větší popularitu, nejen mezi mladými. V Praze, i sousedních evropských městech můžete najít spoustu festivalů i workshopů různých stylů Forró.

U nás múžete vyzkoušet Forró jak na pravidelných kurzech, tak workshopech s profesionálními lektory ze zahraničí spojených s tančírnami... Sledujte rozvrh ConnectLabu...

2019 Connect Lab | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky