Blues soul - otevřené tréningy bluesheads

Každé pondělí od 20:15 se můžete přidat na Blues - otevřené tréningy pod taktovkou Pavly a Lubíka. Tréninky jsou otevřené i pro úplné nováčky, které rádi zaučíme, ale i pro pokročilé, kteří mají možnost se ptát a vylepšovat techniku. Více o Blues viz níže.

Tanečníci: Pavla a Tomáš

 

Blues je svět sám o sobě

Je houpavý pohodový tanec hraný ve 4/4 taktu a volném tempu a je velmi blízký Swingu. Blues je velmi úzce spojený s černosšským venkovem a to jak hudbou, tak slovy, které v americkém Blues vytvořily svou vlastní jazykový přístup. Hudba i tanec odráží z pestrobarevný svět všemožných etnických i jazykových prvků v oblasti Nového Orleansu.Je stejně tak hloubavý jako hravý, tesknící jako plný nadějí a sdílení

„Blues do sebe zahloubaný tanec plný vnitřního cítění, vzrušení zrozený z lidových písní černošského venkova vnikne i do tvé duše.“

Atmosféra vzniku: Blues je a stale více populární jako hudba, která byla vždy taneční, která k tanci provokovala , ale která se také nádherně poslouchala. Koho bolelo srdce, kdo tápal. pátral, hledal a toužil ten sice za doprovodu blues vždy nenalézal, ale nalézal přece jen nějakou úlevu, pohlazení, pochopení.

Černoši , kteří byli přivezeni jako otroci do Ameriky v roce 1619, postupně přijímali křesťanství, jeho některé zásady opěvovali ve svých písních, zatímco na poli při sběru bavlny zpívali o tom, že se musí pomstít pánovi, že život nemá světla, že temnota vstoupila do jejich obydlí i života. BLUES byly písně plné vzdoru, ale také touhy žít, zbavit se otroctví, milovat i zabíjet.