Brazilské Forró - xoté style STARTUP

11.12.2019

V lednu  si můžete přijít zatančit #Forró - živý a veselý brazilský tanec, který si určitě zamilujete.  V novém roce jsme pro vás nacyhstali měsíční bloky s Vlaďkou, kdy v Lednu se zaměříme na xoté style

V ConnectLab jsme již dvakrát pozvali zahraniční tanečníky tohoto úžasného tance. Vytvořila se tak krásná atmosféra, a tudíž jsme se rozhodli podpořit taneční komunitu a společně s Forró Reunindo Sorrisos Brno dát tomuto tanci pravidelnější prostor na vedených otevřených trénincích, kde se vám vždy budeme věnovat.

Více o tanci Forró a video našich lektorů níže...

Tanečníci ForróLab Brno
Tanečníci ForróLab Brno

 


Forró brazilská radost ze života


Forró je nejoblíbenější žánr hudby a tance v brazilském severovýchodě, do té míry, že historicky "jít do Forró" znamenal prostě jít na party nebo jít ven. Pokud jde o hudbu, je založena na kombinaci tří nástrojů ( akordeon , zabumba a triangl).

Mísí v sobě evropské, africké a původní jihoamerické vlivy. Teorie o původu Forró hudby (běžně nazývané Pé-de-Serra) je, že to vzniklo na farmách a plantážích v Ceará a po celé severovýchodní Brazílii , kde farmáři a dělníci zpívali ke své práci u krav a na polích.

„Je mnoho teorií vysvětlení vzniku slova Forró pro tento tanec. Jedna je že Forró je odvozen od anglického výrazu "pro všechny". Historicky "jít do Forró" znamenalo prostě "jít na party" nebo "jít ven".

Luiz Gonzaga "Král Baião" který proměnil rychlý styl Baião do sofistikovanější rytmu rozšířil Forró po severovýchodní Brazílii a ovlivnil následné rozšíření i na jihovýchod Brazílie, V pozdějších letech, forró dosáhlo popularity v celé Brazílii, a to především ve formě pomalejšího žánru známého jako xote,

V zahraničí, ale už i u nás si Forró získává stále větší popularitu, nejen mezi mladými. V Praze, i sousedních evropských městech můžete najít spoustu festivalů i workshopů různých stylů Forró.


 

2019 Connect Lab | Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky