Latino ladies mix - se Sofií a Štěky

05.10.2019
Chcete si zatančit, zapracovat na své taneční technice pod vedením zkušené Sofie a Štěky? Těšit se můžete na průřez styly od latinských brazilských a argentinských tanců až po klasické taneční techniky Jazzu.


- Jak parcovat na své flexibilitě
- Taneční teechniky a triky
- Zábavné tančení a sestavičky.. hodně tance, spousta zábavy
- Prvky, které pak využijí vybrané tanečnice na společné choreografie


Trénink každé pondělí od 18:00 - 19:15 pro každého. První ukázková lekce ZDARMA
Sofia je studentkou Divadelní fakultou JAMU a odmala se věnuje divadlu, tanci, zpěvu a hudbě. Studovala na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ... Výuce tance a herectví se věnuje s láskou a vášní jí dané. Jazz Latino/tango vzniká jako nový projekt pro ConnectLab a je otevřen všem , kteří milují pohyb a dynamiku. V našem novém studiu budete s Klárkou jako doma.
Štěky je zkušená tanečnice a lektorka argentinského tanga a latinských tanců, tančící od svých 4 let a 10 lety praktických zkušeností s výukou.


Registrace na: connectlabbrno@gmail.com

Cena za 3měsíční Latino mix: 1900,-

(Čtvrdletní členství klubu Femme fatale - všechny tance pro ženy: 2100,- Při čtvrdletním členství v arg. tangu 1600,-)


S SEBOU:
pohodlné oblečení, botky na přezutí k tanci, tančit budete na krásné dřevěné parketové podlaze s povrchem uzpůsobeným pro tanec.


Jazz je svět sám o sobě

původně americký hudební styl, který vznikl na začátku 20. století mezi afroamerickou komunitou na jihu Spojených států amerických smíšením afrických a evropských hudebních stylů. Jeho africké kořeny se projevují hlavně v používání blues tónů, odpovídaček, improvizace, polyrytmů, synkop a spláchnutých tónů. Později přebíral i prvky populární hudby. Původ slova jazz, které bylo pro označení této hudby poprvé použito okolo roku 1915, je nejasný, avšak pravděpodobně se jedná o zkomolenou zkratku jas(mine) v narážce na jasmínový parfém populární v New Orleans té doby.[1]

Jazz od svého počátku ve 20. století vytvořil mnoho podžánrů, od New Orleánského dixielandu datovaného na začátek 10. let, přes big bandovský swing ze 30. a 40. let, bebop ze středních 40. let, rozmanitosti Latin-jazzu a jeho kombinací, například Afro-Cuban a Brazilian jazz z 50. a 60. let, jazz-rock fusion ze 70. let až po pozdější vývoj, jako např. acid jazz.

„Tanči, jako by se nikdo nedíval.“

Latin jazz má dva hlavní typy: Afro-Cuban jazz a Brazilian jazz. Afro-Cuban jazz byl v USA hrán po éře bebopu, zatímco Brazilian jazz začal být populární během 60. let. Afro-Cuban jazz se začal jako styl rozvíjet uprostřed 50. let díky muzikantům jako Dizzy Gillespie a Billy Taylor, ovlivněnými mnoha kubánskými muzikanty, jako Xavier Cugat, Tito Puente a Arturo Sandoval. Brazilian jazz, jako například bossa nova, vychází ze samby a přidávají se prvky z jazzu a mnoha dalších klasických a populárních stylů 20. století. Bossa je vesměs nepříliš rychlá, s melodií zpívanou v portugalštině nebo angličtině. Průkopníky v tomto stylu byli Brazilci Joao Gilberto, Antônio Carlos Jobim, Vinícius de Moraes a spousta dalších. Příbuzným stylem je jazz-samba popisovaná jako kompozice bossa novy vložená do jazzových frází interpretovaná například Stan Getzem a Charlie Byrdem. 

Tango jazz je nový směr, který jsme se rozhodli zavést i díky intenzivní spolupráci s taneční školou TangoLab Štěky a jejich projektem Femme fatale DANCE. Propojení těchto směr je velmi hluboké a dynamické. Oba směry nesou společnou vášeň a hloubku z vnitřního pohybu a splynutí s hudbou.